TrackView - to program na androida, który z telefonu/tabletu robi kamerę do której mamy zdlany dostęp.

Skąd pomysł na monitorowanie pokoju dziecka? Naszym małym kłopotem po urodzeniu się dzieci było to, że grilla w przydomowym ogródku mogliśmy robić tylko po położeniu ich spac, czyli około 19-20. Jednak i wtedy co jakiś czas należało pójść do domu zobaczyć czy wszystko jest w porządku. Potem kiedy dzieci były już troszkę większe, chciałem wiedzieć czy niania jaką zatrudniłem to osoba godna zaufania.

Rozwiązanie z samym laptopem, konfiguracja routera, vnc "ciche" logowanie

Ważne, wyłączyć automatyczną konfigurację, która pozwala na otwieranie portów aplikacjom instalowanym na komputerze.

Kamera Edimax IC 3115W

1,3MPix kamera już na wstępie zrobiła dobre wrażenie, udostępnia strumień MJPEG co umożliwia bezproblemowe podłączenie jej do oprogramowania innych producentów. Jest to bardzo ważne, ponieważ oprogramowanie dołączane do kamery przez producenta z reguły nie działa dobrze, posiada liczne błędy.

Wykrywanie ruchu i definiowanie stref na zewnętrznym oprogramowaniu nie działa  dobrze. Jakość obrazu przyzwoita. Monitoring pokoju dziecka.

Ważne kamera zapewnia dobrą jakość obrazu i w cenie poniżej 200zł możemy mieć na oku pokój dziecka bez żadnych dodatkowych sprzętów. Kamera wymaga tylko podłączenia do gniazdka 230V i połączy się bezprzewodowo z naszym routerem.

Obsługa wykrywania ruchu z poziomu przeglądarki (co oznacza że kamera bez rejestratora/komputera sama powinna zarejestrować ruch i nas powiadomić) w praktyce nie działa, na maila przychodzą dziesiątki wiadomości z klatkami nie zawierającymi jakichkolwiek zmian. Wiadomości przychodzą w czasie rzeczywistym, co jest na plus w porównaniu z innymi kamerami w okolicy 200zł. Konfiguracja dla gmaila:

3115 region detection problem

liczba klatek 1280x960 2klatki/s, 640x480 10klatek/s

Działa Region1 po załączeniu drugiego regionu nie działa żaden!

http://IPADDRESS/mjpeg/video.mjpg

Wymaga ActiveX, Ediview w wersji bezpłatnej (jest płatna?) przełącza kamerę w rozdzielczość 320x240 i tak pozostawia

Region wykrywania niestety z poziomu przeglądarki ta funkcja działa ale nie do końca. Aby z niej dobrze skorzystać trzeba użyć zewnętrznego programu do obsługi kamery. Ustawienia tej opcji udało mi się wyświetlić jedynie na komputerze z windows 8 na przeglądarce IE w wersji 11

Inne problemy nie przeanalizowane (możliwe przyczyny nie po stronie kamery np. konfiguracja routera): nie zawsze pobiera adres ip, nie synchronizuje czasu z internetem w logach NTPClient[413]: NTPCLIENT Update Date & Time Failed!!

max 10 kl/s 640x480

3kl/s 1280x940

Brak IR

treshold - ilość zmienionych pixeli wyzwalających detekcję ruchu

 

Kamera Dlink DCS-5009L http://IPADDRESS/mjpeg.cgi

STORE-to-NAS !!!! ICA HM-101 POE lub  wireles